بزرگترین مرکز پرورش وفروش سگ نگهبان و گارد

قلاده سگ و انواع قلاده

مقالات, سگ ها, تربیت و آموزش سگ ها 9 تیر 1398 9 تیر 1398


قلاده سگ:

اولین وسیله ای که بعد از خرید سگ یا بهتر است بگویم همراه خرید سگ به آن نیاز دارید قلاده هست.پس انتخاب قلاده بسیار مهم است.

بعضی از افرادی که توله سگ میخرن یا سگ های کوچک آپارتمانی میخرن از قلاده کردن سگشان امتناع میکنند به دلیل اینکه می گوییند سگشان را ازیت می کند و مایل نیست قلاده شود.ولی بهتر است بدانید قلاده بستن به سگ از تولگی بهترین و راحت ترین روش برای عادت دادن سگ قلاده است.

روزهای اول سگتان با بستن قلاده بی تابی میکند ولی به زودی برطرف خواهد شد و عادت می کند.

Www.Bigpet.ir

قلاده ها انواع مختلفی دارن که به سن سگ،سایز و نژاد آن بستگی دارد.قلاده های گردنی که نوع متداول هستن.قلاده های کمری که برای توله ها و سگ های کوچک هست.قلاده های آموزش و …

جنس قلاده ها هم متفاوت است نسبت به جسه سگ و فشاری که به قلاده وارد می شود.

قلاده چرمی:

قلاده های چرمی اولین قلاده های ساخته شده برای سگ ها هستن.این قلاده ها زیبایی مخصوص به خودشان را دارن و از چند لایه چرم دوخته شده به هم درست می شوند.

قلاده تسمه ای:

یک سری قلاده های برزنتی و تسمه ای هم وجود دارد که بخاطر قدرت بالا و قیمت پایین این روزها طرف داران زیادی پیدا کردند

قلاده خفتی(خفت کن)قلاده زنجیری با حلقه:

قلاده های زنجیری با حلقه یا همان قلاده های خفتی برای جابجایی سگ در مصافت های کوتاه استفاده میشود.این قلاده ها به نحوی ساخته شدن که با کشیدن زنجیر سفت تر می شوند و سگ برای خلاصی از فشار قلاده آرام می شود.ولی اصلا برای بستن سگ و یا راه پیمایی طولانی استفاده نشود.

Www.Bigpet.ir

قلاده ضد انگل:

قلاده های ضد انگل هم که این روزها زیاد دیده می شود برای دور کردن حشرات و کنه از سگ است.با تولید امواجی باعث دور شدن انگل و حشرات از سگ نی شوند ولی مدت طولانی نباید از آنها استفاده کرد

قلاده آموزشی:

قلاده های آموزشی که برای توله سگ ها و آموزش مقدماتی استفاده می شوند.این قلاده ها به نحوی ساخته می شود که با کشیدن زنجیر ۱صفحه فلزی پشت گردن سگ فشرده نی شود و توله احساس میکنم مادرش هست که او را تنبیح می کند یا هدایت می کند.بعضی از قلاده ساز ها قسمت فلزی پشت قلاده را دندانه دار نیسازند که فرم دندان های مادر سگ را بسازد.

قلاده کمری:

قلاده کنری که پاهای جلوی سگ داخل آن قرار میگیرد و پشت کنر سگ بسته می شود برای سگ هایی هستن که باید کنترل بیشتری روشون داشت یا از بستن قلاده گردنی امتناع می کنند..یا برای بستن قلاده بد و محکم گردن سگ زخم شده و نمیتوان انها را قلاده کرد.

Www.Bigpet.ir

قلاده سگ گله:

سگ های گله معمولا قلاده های ضخیم با تعدادی زنگوله دارن.صدای زنگوله ها به سگ یک حس قدرت نی دهد.همچنین گوسفند ها با شنیدن صدای زنگوله ها متوجه سگ می شوند و مسیر خودشان را ادامه می دهند.خوبی این زنگوله ها برای افراد غریبه این است که متوجه نزدیک شدن سگ می شوند.زیرا سگ های گله بیشتر اوقات آزاد هستن و هر غریبه ای که به حریم گله آنها نزدیک بشود حمله می کنند و این حمله ها برای جوپان تاوان سختی دارد.

قلاده جنگ:

یک سری قلاده ها که بعصی از افراد برای جنگ سگ استفاده می کنند به این نحو ساخته می شوند که دور گردن بسته می شود.پهنای زیادی دارد به نحوهگی که گل گردن سگ را پوشش می دهد و روی آن تعدادی میخ یا تیغ نصب می شود که موقع درگیری حیوان مقابل نتواند گردن سگ را گاز بگیرد.البته در قدیم از این قلاده ها برای سگ های شکار یا سگ هایی که احتمال درگیری با گرگ و یا خرس را داشتن استفاده می شد

قلاده برقی:این قلاده ها بیشتر برای رام کردن و تربیت سگ های بزرگ استفاده می شود که در صورت انجام کار اشتباه یک شک برقی ضعیف به گردن سگ می دهد که مخصوص آموزش های پیش رفته هست.

قلاده چراغ دار:

بعضی صاحبان سگ دوست دارن شب ها با سگشان به گردش بروند.این قلاده ها که دارای چراغ هستن یا شب رنگ دارن برای درخشیده شدن در شب به دیگران کمک می کند که متوجه حظور سگ شوند.

قلاده دوچرخه: این قلاده به دوچرخه نصب می شود و دوچرخه سوار می تواند ۲دست خود را آزاد بگذارد.همچنین فرم این قلاده ها به نحوی است که بین چرخ یا رنجیر دوچرخه نرود.

تمام مطالب بالا در صورتی برای شما مفید است که سگتان با بستن قلاده مشکلی نداشته باشد.پیش نهاد بیگ پت به شما این است که سگ ها را از۲۹ روزگی به بستن قلاده عادت دهید،با بستن قلاده توله یا حتی یک پارچه ساده دور گردن.البته بستن پارچه را با احتیاط انجام دهید که باعث خفگی سگ نشود و در صورت کش آمدن سریعا باز شود

Www.Bigpet.ir

قلاده علاوه بر اینکه وسیله خوبی برای کنترل و حرکت و یا ثابت نگه داشتن سگ است همچنین وسیله خوبی برای نصب پلاک است.به شما پیش نهاد میکنم با تهیه پلاک و هک وردن شماره تلفن و آدرستان روی آن و بستن به قلاده سگ این امکان را بدهید که اکزگر روزی سگ شما گم شد یابنده با استفاده از آدرس و شماره شما که روی پلاک بسته شده به قلاده سگ هست با شنا تماس بگیرد و سگ شما را به شما برگرداند

  

6111 بازدید کل ، 3 امروز

  

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

تبلیغات اسپانسرها

پیت بول

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر